Checklist of the bird species of Ukrainan fauna
Non Passeriformes

English name

Scientific name

Ukrainian name

AERC
category

Status

Breeding status

Gaviiformes

Gaviidae

Red-throated Diver

Gavia stellata

Червоношия гагара

A

MW

Great Northern Diver

G. immer

Полярна гагара

B

V

White-billed Diver

G. adamsii

Білодзьоба гагара

B

V

Black-throated Diver

G. arctica

Чорношия гагара

A

MW

Podicipediformes

Podicipedidae

Little Grebe

Tachibaptus ruficollis

Малий норець

A

BMW

3

Black-necked Grebe

Podiceps nigricollis

Чорношиїй норець

A

BMW

3

Slavonian Grebe

P. auritus

Червоношиїй норець

A

BMW

1

Red-necked Grebe

P. grisegena

Сірощокий норець

A

BMW

3

Great Crested Grebe

P. cristatus

Великий норець

A

BMW

3

Procellariiformes 

Procellariidae 

Northern Fulmar

Fulmarus glacialis

Полярний буревісник

A

V

Cory’s Shearwater

Calonectris diomedea

Середземноморсь-кий буревісник

A

V

Manx Shearwater

Puffinus puffinus

Малий буревісник

A

M

Hydrobatidae

British Storm Petrel

Hydrobates pelagicus

Морська качурка

B

V

Pelecaniformes

Pelecanidae

Eastern White Pelican

Pelecanus onocrotalus

Рожевий пелікан

A

BM

2

Dalmatian Pelican

P. crispus

Кучерявий пелікан

A

O

0

Phalacrocoracidae 

Great Cormorant

Phalacrocorax carbo

Великий баклан

A

BMW

3

Shag

Ph. aristotelis

Чубатий баклан

A

SM

3

Pygmy Cormorant

Ph. pygmeus

Малий баклан

A

BMW

3

Ciconiiformes 

Ardeidae 

Eurasian Bittern

Botaurus stellaris

Бугай

A

BMW

3

Little Bittern

Ixobrychus minutus

Бугайчик

A

BM

3

Black-crowned Night Heron

Nycticorax nycticorax

Квак

A

BMW

3

Squacco Heron

Ardeola ralloides

Жовта чапля

A

BM

3

Cattle Egret

Bubulcus ibis

Єгипетська чапля

A

V

Great Egret

Egretta alba

Велика біла чапля

A

BMW

3

Little Egret

E. garzetta

Мала біла чапля

A

BMW

3

Grey Heron

Ardea cinerea

Сіра чапля

A

BMW

3

Purple Heron

A. purpurea

Руда чапля

A

BM

3

Ciconiidae 

White Stork

Ciconia ciconia

Білий лелека

A

BM

3

Black Stork

C. nigra

Чорний лелека

A

BM

3

Threskiornithidae 

White Spoonbill

Platalea leucorodia

Косар

A

BM

3

Glossy Ibis

Plegadis falcinellus

Коровайка

A

BM

3

Phoenicopteridae 

Greater Flamingo

Phoenicopterus ruber

Фламінго

A

V

Anseriformes 

Anatidae 

Mute Swan

Cygnus olor

Лебідь-шипун

A

BMW

3

Whooper Swan

C. cygnus

Лебідь-кликун

A

MW

Bewick’s Swan

C. bewickii

Малий лебідь

A

MW

Greylag Goose

Anser anser

Сіра гуска

A

BMW

3

White-fronted Goose

A. albifrons

Велика білолоба гуска

A

MW

Lesser White-fronted Goose

A. erythropus

Мала білолоба гуска

A

MW

Pink-footed Goose

A. brachyrhynchus

Короткодзьобий гуменник

A

V

Bean Goose

A. fabalis

Гуменник

A

MW

Snow Goose

A. caerulescens

Біла гуска

BD

V

Barnacle Goose

Branta leucopsis

Білощока казарка

A

V

Brent Goose

B. bernicla

Чорна казарка

A

V

Red-breasted Goose

B. ruficollis

Червоновола казарка

A

MW

1

Ruddy Shelduck

Tadorna ferruginea

Огар

A

BMW

3

Common Shelduck

T. tadorna

Галагаз

A

BMW

3

Mallard

Anas platyrhynchos

Крижень

A

BMW

3

Green-winged Teal

A. crecca

Чирок-свистунець

A

BMW

3

Baikal Teal

A. formosa

Квоктун

A

V

Gadwall

A. strepera

Нерозень

A

BMW

3

European Wigeon

A. penelope

Свищ

A

BMW

2

Northern Pintail

A. acuta

Шилохвіст

A

BMW

3

Garganey

A. querquedula

Чирок-тріскунець

A

BMW

3

Northern Shoveller

A. clypeata

Широконіска

A

BMW

3

Common Eider

Somateria mollissima

Гага

A

SM

2

Red-crested Pochard

Netta rufina

Червонодзьоба чернь

A

BMW

3

Common Pochard

Aythya ferina

Червоноголова чернь

A

BMW

3

Ferruginous Duck

A. nyroca

Білоока чернь

A

BMW

3

Tufted Duck

A. fuligula

Чубата чернь

A

BMW

3

Greater Scaup

A. marila

Морська чернь

A

MW

1

Velvet Scoter

Melanitta fusca

Турпан

A

MW

x

Black Scoter

M. nigra

Синьга

A

V

Harlequin Duck

Histrionicus histrionicus

Каменярка

A

V

Long-tailed Duck

Clangula hyemalis

Морянка

A

MW

Common Goldeneye

Bucephala clangula

Гоголь

A

BMW

2

Smew

Mergus albellus

Луток

A

MW

0

Red-breasted Merganser

M. serrator

Середній крохаль

A

BMW

3

Goosander

M. merganser

Великий крохаль

A

BMW

1

White-headed Duck

Oxyura leucocephala

Савка

A

V

0

Falconiformes 

Pandionidae 

Osprey

Pandion haliaetus

Скопа

A

BM

2

Accipitridae 

Western Honey Buzzard

Pernis apivorus

Осоїд

A

BM

3

Red Kite

Milvus milvus

Рудий шуліка

A

BM

2

Black Kite

Milvus migrans

Чорний шуліка

A

BMW

3

Pallas’ Sea Eagle

Haliaeetus leucoryphus

Орлан-довгохвіст

A

V

White-tailed Sea Eagle

H. albicilla

Орлан-білохвіст

A

SMW

3

Northern Goshawk

Accipiter gentilis

Великий яструб

A

SMW

3

Northern Sparrow Hawk

A. nisus

Малий яструб

A

SMW

3

Levant Sparrow Hawk

A. brevipes

Коротконогий яструб

A

BM

3

Rough-legged Buzzard

Buteo lagopus

Зимняк

A

MW

Long-legged Buzzard

B. rufinus

Степовий канюк

A

BMW

3

Eurasian Buzzard

B. buteo

Звичайний канюк

A

BMW

3

Booted Eagle

Hieraaetus pennatus

Орел-карлик

A

BM

3

Tawny Eagle

Aquila rapax

Степовий орел

A

BM

1

Greater Spotted Eagle

A. clanga

Великий підорлик

A

BMW

3

Lesser Spotted Eagle

A. pomarina

Малий підорлик

A

BM

3

Imperial Eagle

A. heliaca

Могильник

A

BMW

3

Golden Eagle

A. chrysaetos

Беркут

A

BMW

2

Egyptian Vulture

Neophron percnopterus

Стерв’ятник

A

V

x

Lammergeier

Gypaetus barbatus

Бородач

B

V

Cinereous Vulture

Aegypius monachus

Чорний гриф

A

S

3

Griffon Vulture

Gyps fulvus

Білоголовий сип

A

SM

3

Short-toed Eagle

Circaetus gallicus

Змієїд

A

BM

3

Hen Harrier

Circus cyaneus

Польовий лунь

A

BMW

3

Pallid Harrier

C. macrourus

Степовий лунь

A

BMW

2

Montague’s Harrier

C. pygargus

Лучний лунь

A

BM

3

Western Marsh Harrier

C. aeruginosus

Очеретяний лунь

A

BMW

3

Falconidae 

Lesser Kestrel

Falco naumanni

Степовий боривітер

A

BM

3

Common Kestrel

F. tinnunculus

Звичайний боривітер

A

BMW

3

Merlin

F. columbarius

Малий підсоколик

A

MW

Western Red-footed Falcon

F. vespertinus

Кібчик

A

BM

3

Northern Hobby

F. subbuteo

Великий підсоколик

A

BM

3

Saker Falcon

F. cherrug

Балабан

A

BMW

3

Gyr Falcon

F. rusticolus

Кречет

A

V

Peregrine Falcon

F. peregrinus

Сапсан

A

BMW

3

Galliformes 

Phasianidae 

Willow Grouse

Lagopus lagopus

Біла куріпка

A

V

Western Capercaillie

Tetrao urogallus

Глухар

A

S

3

Black Grouse

T. tetrix

Тетерук

A

S

3

Hazel Grouse

Bonasa bonasia

Рябчик

A

S

3

Chukar Partridge

Alectoris chukar

Кеклик

C

S

3

Grey Partridge

Perdix perdix

Сіра куріпка

A

S

3

Daurian Partridge

P. dauuricae

Даурська куріпка

C

S

0

Common Quail

Coturnix coturnix

Перепілка

A

BMW

3

Common Pheasant

Phasianus colchicus

Фазан

C

S

3

Gruiformes 

Gruidae 

Common Crane

Grus grus

Сірий журавель

A

BMW

3

Great White Crane

G. leucogeranus

Білий журавель

B

V

Demoiselle Crane

Anthropoides virgo

Степовий журавель

A

BM

3

Rallidae 

Corn Crake

Crex crex

Деркач

A

BM

3

Spotted Crake

Porzana porzana

Звичайний погонич

A

BM

3

Little Crake

P. parva

Малий погонич

A

BM

3

Baillon’s Crake

P. pusilla

Погонич-крихітка

A

BM

3

Water Rail

Rallus aquaticus

Пастушок

A

BMW

3

Moorhen

Gallinula chloropus

Водяна курочка

A

BMW

3

Purple Swamphen

Porphyrio porphyrio

Султанка

A

V

Black Coot

Fulica atra

Лиска

A

BMW

3

Otidae 

Little Bustard

Tetrax tetrax

Хохітва

A

BMW

2

Houbara Bustard

Chlamydotis undulata

Джек

B

V

Great Bustard

Otis tarda

Дрохва

A

BMW

3

Charadriiformes 

Haematopodidae 

Palaearctic Oystercatcher

Haematopus ostralegus

Кулик-сорока

A

BM

3

Recurvirostridae 

Black-winged Stilt

Himantopus himantopus

Довгоніг

A

BM

3

Pied Avocet

Recurvirostra avosetta

Чоботар

A

BMW

3

Burhinidae 

Stone-Curlew

Burhinus oedicnemus

Лежень

A

BM

3

Glareolidae 

Cream-coloured Courser

Cursorius cursor

Бігунець

B

V

Pratincole

Glareola pratincola

Лучний дерихвіст

A

BM

3

Black-winged Pratincole

Glareola nordmanni

Степовий дерихвіст

A

BM

3

Charadriidae 

Northern Lapwing

Vanellus vanellus

Чайка

A

BMW

3

Sociable Plover

V. gregarius

Степова чайка

A

V

x

White-tailed Plover

V. leucurus

Білохвоста чайка

A

BM

2

Spur-winged Plover

V. spinosus

Шпорцева чайка

B

V

European Golden Plover

Pluvialis apricaria

Золотиста сивка

A

M

Pacific Golden Plover

P. fulva

Бурокрила сивка

A

V

Grey Plover

P. squatarola

Морська сивка

A

MW

Ringed Plover

Charadrius hiaticula

Галстучник

A

BM

2

Little Ringed Plover

Ch. dubius

Малий зуйок

A

BM

3

Great Sand Plover

Ch. leschenaultii

Товстодзьобий зуйок

A

V

Caspian Plover

Ch. asiaticus

Каспійський зуйок

A

V

Kentish Plover

Ch. alexandrinus

Морський зуйок

A

BM

3

Dotterel

Eudromias morinellus

Хрустан

A

M

Scolopacidae 

Black-tailed Godwit

Limosa limosa

Великий грицик

A

BM

3

Bar-tailed Godwit

L. lapponica

Малий грицик

A

M

Whimbrel

Numenius phaeopus

Середній кроншнеп

A

M

x

Slender-billed Curlew

N. tenuirostris

Тонкодзьобий кроншнеп

A

M

x

Western Curlew

N. arquata

Великий кроншнеп

A

BMW

3

Green Sandpiper

Tringa ochropus

Лісовий коловодник

A

BMW

3

Wood Sandpiper

T. glareola

Болотяний коловодник

A

BM

2

Common Greenshank

T. nebularia

Великий коловодник

A

M

Common Redshank

T. totanus

Звичайний коловодник

A

BM

3

Spotted Redshank

T. erythropus

Чорний коловодник

A

M

Marsh Sandpiper

T. stagnatilis

Поручайник

A

BM

3

Terek Sandpiper

Xenus cinereus

Мородунка

A

BM

3

Common Sandpiper

Actitis hypoleucos

Перевізник

A

BM

3

Ruddy Turnstone

Arenaria interpres

Крем’яшник

A

M

Red-necked Phalarope

Phalaropus lobatus

Круглодзьобий плавунець

A

M

Grey Phalarope

Ph. fulicarius

Плоскодзьобий плавунець

A

V

Eurasian Woodcock

Scolopax rusticola

Вальдшнеп

A

BMW

3

Great Snipe

Gallinago media

Дупель

A

BM

3

Common Snipe

G. gallinago

Бекас

A

BMW

3

Jack Snipe

Lymnocryptes minima

Гаршнеп

A

MW

Little Stint

Calidris minuta

Малий побережник

A

M

Temminck’s Stint

C. temminckii

Білохвостий побережник

A

M

Curlew Sandpiper

C. ferruginea

Червоногрудий побережник

A

M

Dunlin

C. alpina

Чорногрудий побережник

A

MW

Purple Sandpiper

C. maritima

Морський побережник

A

V

Sanderling

C. alba

Білий побережник

A

MW

Red Cnot

C. canutus

Ісландський побережник

A

M

Spoon-billed Sandpiper

Eurynorhynchus pygmeus

Кулик-лопатень

A

V

Broad-billed Sandpiper

Limicola falcinellus

Болотяний побережник

A

M

Buff-breasted Sandpiper

Tryngites subruficollis

Жовтоволик

A

V

Ruff

Philomachus pugnax

Турухтан

A

BMW

3

Stercorariidae 

Great Skua

Catharacta skua

Великий поморник

B

V

Pomarine Skua

Stercorarius pomarinus

Середній поморник

A

M

Arctic Skua

S. parasiticus

Короткохвостий поморник

A

M

Long-tailed Skua

S. longicaudus

Довгохвостий поморник

A

V

Laridae

Mew Gull

Larus canus

Сивий мартин

A

BMW

3

Herring Gull

L. argentatus

Сріблястий мартин

A

BMW

1

Yellow-legged Gull

L. cachinnans

Жовтоногий мартин

A

BMW

3

Lesser Black-backed Gull

L. fuscus

Чорнокрилий мартин

A

MW

Greater Black-backed Gull

L. marinus

Морський мартин

A

V

Glaucous Gull

L. hyperboreus

Полярний мартин

A

V

Great Black-headed Gull

L. ichthyaetus

Чорноголовий реготун

A

BMW

3

Black-headed Gull

L. ridibundus

Звичайний мартин

A

BMW

Mediterranean Gull

L. melanocephalus

Середземноморський мартин

A

BMW

3

Slender-billed Gull

L. genei

Тонкодзьобий мартин

A

BMW

3

Little Gull

L. minutus

Малий мартин

A

BMW

3

Black-legged Kittiwake

Rissa tridactyla

Трипалий мартин

A

V

Whiskered Tern

Chlidonias hybrida

Білощокий крячок

A

BM

3

White-winged Black Tern

Ch. leucoptera

Білокрилий крячок

A

BM

3

Black Tern

Ch. nigra

Чорний крячок

A

BM

3

Gull-billed Tern

Gelochelidon nilotica

Чорнодзьобий крячок

A

BM

3

Caspian Tern

Hydroprogne caspia

Каспійський крячок

A

BM

3

Common Tern

Sterna hirundo

Річковий крячок

A

BM

3

Arctic Tern

S. paradisaea

Полярний крячок

A

V

Little Tern

S. albifrons

Малий крячок

A

BM

3

Sandwich Tern

Thalasseus sandvicensis

Рябодзьобий крячок

A

BM

3

Alcidae 

Little Auk

Alle alle

Люрик

A

V

Columbiformes 

Pteroclididae 

Pallas’ Sandgrouse

Syrrhaptes paradoxus

Саджа

A

V

1

Black-bellied Sandgrouse

Pterocles orientalis

Чорночеревий рябок

B

V

Pintailed Sandgrouse

P. alchata

Білочеревий рябок

B

V

Columbidae 

Feral Rock Pigeon

Columba livia

Сизий голуб

A

S

3

Stock Pigeon

C. oenas

Голуб-синяк

A

BMW

3

Wood Pigeon

C. palumbus

Припутень

A

BMW

3

Turtle Dove

Streptopelia turtur

Звичайна горлиця

A

BM

3

Eastern Turtle Dove

S. orientalis

Велика горлиця

B

V

Collared Dove

S. decaocto

Садова горлиця

A

S

3

Psittaciformes 

Psittacidae 

Rose-ringed Parakeet

Psittacula krameri

Папуга Крамера

C

V

Cuculiformes 

Cuculidae 

Great Spotted Cuckoo

Clamator glandarius

Чубата зозуля

A

V

Eurasian Cuckoo

Cuculus canorus

Зозуля

A

BM

3

Oriental Cuckoo

C. saturatus

Глуха зозуля

A

V

Strigirormes 

Tytonidae 

Barn Owl

Tyto alba

Сипуха

A

S

3

Strigidae 

Eurasian Scops Owl

Otus scops

Сплюшка

A

BM

3

Northern Eagle Owl

Bubo bubo

Пугач

A

S

3

Snowy Owl

Nyctea scandiaca

Біла сова

A

V

Great Grey Owl

Strix nebulosa

Бородата сова

A

S

3

Eurasian Tawny Owl

S. aluco

Сіра сова

A

S

3

Ural Owl

S. uralensis

Довгохвоста сова

A

S

3

Hawl Owl

Surnia ulula

Яструбина сова

A

V

Eurasian Pygmy Owl

Glaucidium passerinum

Сичик-горобець

A

S

3

Little Owl

Athene noctua

Хатній сич

A

S

3

Tengmalm’s Owl

Aegolius funereus

Волохатий сич

A

SM

3

Long-eared Owl

Asio otus

Вухата сова

A

SM

3

Short-eared Owl

A. flammeus

Болотяна сова

A

BMW

3

Caprimulgiformes 

Caprimulgidae 

European Nightjar

Caprimulgus europaeus

Дрімлюга

A

BM

3

Apodiformes 

Apodidae 

Alpine Swift

Tachymarptis melba

Білочеревий серпокрилець

A

BM

3

Eurasian Swift

Apus apus

Чорний серпокрилець

A

BM

3

Coraciiformes 

Alcedinidae 

Lesser Pied Kingfisher

Ceryle rudis

Малий строкатий рибалочка

B

V

River Kingfisher

Alcedo atthis

Голубий рибалочка

A

BMW

3

Meropidae 

European Bee Eater

Merops apiaster

Золотиста бджолоїдка

A

BM

3

Blue-cheeked Bee Eater

M. superciliosus

Зелена бджолоїдка

A

V

European Roller

Coracias garrulus

Сиворакша

A

BM

3

Upupidae 

Hoopoe

Upupa epops

Одуд

A

BM

3

Piciformes 

Picidae 

Northern Wryneck

Jynx torquilla

Крутиголовка

A

BM

3

Black Woodpecker

Dryocopus martius

Чорний дятел

A

S

3

Green Woodpecker

Picus viridis

Зелений дятел

A

S

3

Grey-faced Woodpecker

P. canus

Сивий дятел

A

S

3

Great Spotted Woodpecker

Picoides major

Великий строкатий дятел

A

S

3

White-backed Woodpecker

P. leucotos

Білоспинний дятел

A

S

3

Middle Spotted Woodpecker

P. medius

Середній строкатий дятел

A

S

3

Syrian Woodpecker

P. syriacus

Сирійський дятел

A

S

3

Lesser Spotted Woodpecker

P. minor

Малий строкатий дятел

A

S

3

Three-toed Woodpecker

P. tridactylus

Трипалий дятел

A

S

3

 

Appendix

Anseriformes

Anatidae

Black Swan

Cygnus atratus

Чорний лебідь

D

V

1

Bar-headed Goose

Anser indicus

Гірська гуска

D

V

Canada Goose

Branta canadensis

Канадська казарка

D

V

South African Shelduck

Tadorna cana

Сіроголовий огар

D

V

 

Passeriformes